Przepiękny maj nam się przytrafił w tym roku. Pewnie wielu z Was zbiera się lub jest w trakcie przygotowywania swojego ogrodu na najbliższe miesiące. I prawidłowo! Nic tak nie odpręży jak wieczór w cichym, zielonym ogrodzie. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zostawić tutaj kilka inspiracji odnośnie jednego prostego elementu w ogrodzie, który naprawdę ZROBI EFEKT:

LUSTRO W OGRODZIE!

Od czasu do czasu używamy tego prostego zabiegu aby urozmaicić przestrzeń w ogrodzie, optycznie go powiększyć lub nadać mu nieco bardziej eleganckiego charakteru. Lustro może zakryć niekoniecznie ładny płot czy elewację i odbić zieleń. Powieszone w pobliżu stołu lub kanap pozwoli nam się poczuć jak w restauracji lub salonie. W zależności od ramy, jaką dobierzemy nadamy naszemu ogrodowi nowoczesny, romantyczny albo industrialny charakter. Poniżej kilka ujęć z naszych dwóch projektów, gdzie zastosowaliśmy tego typu rozwiązanie:

W pierwszym projekcie zaproponowaliśmy wkomponowanie luster przy stole do jedzenia, dzięki czemu ogród zyskał elegancki, minimalistyczny klimat. W tym wariancie lustra mocowane do istniejącego ogrodzenia, odbijające zielony ogród.

Projekt jest właśnie w trakcie realizacji a tak było kiedyś:

W drugim projekcie wykorzystaliśmy pustą przestrzeń na elewacji. Idealne rozwiązanie dla mikro ogródka: powiększa optycznie przestrzeń, rozświetla i odbija zieleń. Dodatkowo balkon nad lustrem zapobiegał jego nadmiernemu brudzeniu się o czym musimy pamiętać przy stosowaniu luster na zewnątrz. Początkowo myśleliśmy o jednym podłużnym lustrze:

Końcowo stanęło jednak na dwóch industrialnych lustrach ze szprosami 😉

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was tym krótkim materiałem, a poniżej kilka zdjęć referencyjnych z Internetu. Jak widać rozwiązań, styli i pomysłów może być wiele 🙂

LUSTRA WKOMPONOWANE W ZIELEŃ:

LUSTRA WOLNOSTOJĄCE, MOCOWANE DO ŚCIAN ORAZ OGRODZEŃ:

ELEMENTY LUSTRZANE DO OGRODU:

I NA KONIEC – WERSJA NA BOGATO 🙂

Źródła:

 1. plumsiena.com
 2. http://sansconnivence.blogspot.com/
 3. https://www.realhomes.com/
 4. https://tuinaannemer.be/tuinideeen/stadstuinen/black-beautiful
 5. https://www.adamrobinsondesign.com/landscape-design-dulwich-hill
 6. https://www.aldgatehome.com/
 7. https://www.aldgatehome.com/
 8. pinterest.com
 9. https://www.aldgatehome.com/
 10. https://kent.muddystilettos.co.uk/
 11. houzz.com
 12. pinterest.com
 13. pinterest.com
 14. www.davidharber.com
 15. https://www.archdaily.com
 16. https://www.archdaily.com