PROJEKT Zielona Przestrzeń dla WOŚP 2022
LOKALIZACJA Kąty Rybackie
POWIERZCHNIA 2800 mkw
INWESTOR Prywatny
STATUS Projekt w toku

Projekt zrealizowany w ramach zbiórki WOŚP w 2022r. na poczet sprzętu i leczenia wzroku u dzieci. Wspólnie z zespołem Zielonej Przestrzeni postanowiliśmy dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazaliśmy na licytację koncepcję zagospodarowania ogrodu. Nie wyznaczaliśmy żadnych limitów, żadnych granic ani metraży, które moglibyśmy opracować. Do ostatniej chwili licytacji czekaliśmy z niecierpliwością kto wylicytuje projekt i jaki ogród będziemy projektować. Wygrana licytacja okazała się niemałym zaskoczeniem. Ogród nad samym morzem, z dwoma domami o różnym przeznaczeniu, które miał scalić ogród. Całość w leśnym, naturalistycznym stylu.

Co zawierała koncepcja?

– układ funkcjonalny z rozmieszczeniem powierzchni utwardzonych, ciągów komunikacyjnych, rabat z roślinami ozdobnymi, trawników, elementów małej architektury tj. palenisko, grill, basen, jacuzzi lub altanka
– uproszczony projekt wykonawczy z wymiarami oraz wykazem materiałów
– propozycje doboru szaty roślinnej
– realistyczne wizualizacje poglądowe
Po zakończonym etapie koncepcyjnym współpraca z Inwestorem rozwinęła się i już planujemy pełen zakres projektu wykonawczego abyśmy mogli w niedalekiej przyszłości zrealizować całe założenie.